Sepetim ( 0 )
15.06.2017
Huzur Mezar, sevdiklerinizin anısını yaşatacağınız mezar taşları için dayanıklı ve güzel görünümlü kalın granit mezar modellerini yıllardır Türkiye'nin birçok mezarlığına inşa etti. Diğer mezar modellerine göre birçok avantajı olan granit malzemeyi biraz daha yakından tanımanızı ve eski çağlardan beri önemli anıt mezarlarda ve birçok anıtsal yapıda kullanılmış olan granit malzemeyi neden mezar yapımında öncelikli olarak tercih ettiğimizi bilin istedik.
24.05.2017
Slovenya'daki bir firma mezar taşları üzerinde resim, video ve diğer dijital içeriği gösterebilen 48 inç interaktif ekranla yerleştirdiği yeni ürünlerini tanıttı.

Slovenya'nın ikinci en büyük şehri olan Maribor'un eteklerinde bulunan Pobrezje mezarlığı, ziyaretçilerle etkileşime girebilecek, hava geçirmez ve özel korumalı, dijital bir mezar taşı prototipi hazırladı.
17.05.2017
Merhumun ziyaretçileri mezar taşı üzerindeki Karekod'u telefonlarında okutarak ailesinin onun adına derlediği içerikleri görüntüleyebilecek.
08.05.2017
İnternetten aldığımız mezar siparişlerinin ikisinin daha montajı tamamlandı ve merhumlar adına TEMA Vakfı aracılığıyla üçer fidan dikimi yapıldı.
Merhumlar sevap kazansın ve Türkiye daha yeşil olsun istiyoruz.
Www.huzurmezar.com
16.04.2017
Yaşarken ilginçlikleri ve herkesten farklı yönleri ile tanınan bazı insanlar, aynı farklı olma durumunu öldükten sonra da mezar taşları ile ifade etmeye devam ediyorlar. Bu durum bazen ölmeden önce kendi hazırladıkları bir vasiyetle, bazen de eş, dost ve akraba marifeti sayesinde gerçekleşiyor. Ve sonunda nedeni ne olursa olsun ortaya birbirinden ilginç ve hatta bazıları neredeyse birer sanat eseri gibi olan enteresan mezar taşları çıkıyor.
16.04.2017
Konak ilçesinde bulunan 138 yıllık bir mezar taşında o döneme ait domates, et fiyatları yazıyor, pahalılık nedeniyle mezar sahibinin hayatını bamya yiyerek geçirdiği anlatılıyor.
16.04.2017
Şanlıurfalı öğrenciler uzaktan erişimle dua ve Kuran okunmasını sağlayarak sulama yapan 'Modern mezar taşı' yaptılar.
16.04.2017
Erciyes Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği ortaklaşa 24-26 Mart 2017 Tarihleri arasında, Aydın-Kuşadası İlçesinde ‘Geleneksel Türk Mezar Taşları 1. Ulusal Sempozyumu’ düzenleyecekler.
13.04.2017
Dünyadan İlginç Mezar Örnekleri, Farklı Kültürler Farklı Mezarlar