Sepetim ( 0 )
Kategoriler

Mezar seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Mezar için taş çeşidi seçimi

   Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.

   Ülkemizde geleneksel olarak mezar yapımında genellikle mermer ve traverten kullanılmıştır. Bunun sebebi bu mermerlerin yaygın şekilde bulunması, maliyetlerinin daha düşük olması ve mermerciler tarafından işlenmelerinin kolay olmasıdır. Halbuki mermer, traverten gibi başkalaşım kayaçlar iç mekanda kullanıma uygundur. Sertlikleri düşüktür (3-4 mohs) ve damarlı, kılcal çatlak barındıran dayanıksız yapıları, basınca maruz kalınca çatlayıp dağılmalarına sebep olmaktadır. Mermer ve travertenlerin asitlerle reaksiyon vermeleri bir diğer sıkıntıdır. Yağan her yağmurda bir miktar asit vardır. Mezar üzerinde çürüyen yapraklar, kuş pislikleri gibi yabancı maddeler aside sebep olur. Bunlar mezar yüzeyinin aşınmasına sebep olur. Birkaç ay içerisinde mermer mezarların önce yüzey cilası matlaşır, sonra pütürlenen yüzey kararmaya ve kir emmeye başlar.

   Mezar yapımında kullanılması gereken asıl taş çeşitleri granit, bazalt, diyabaz gibi volkanik kayaçlardır. Özellikle granit grubu taşlar, yüksek sertlik dereceleri (5-7 mohs), esneklikleri, asitle reaksiyon vermeyen kimyasal yapıları sebebiyle en dayanıklı mezar ve anıt taşlarıdır. 

Neden granit mezar seçimi yapmalıyız?

   Granit kuvars, feldspat ve mika minarellerinden oluşan eşsiz bir bileşimdir. Yıllarca süren bu oluşum sonrası meydana gelen granit iklim değişikliklerine, kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olmasının yanında sunduğu görsel çekiciliği ile dünyada çok tercih edilen bir ürün halini almıştır. Birden fazla renk çeşidi ve farklı ürün grupları ile sizlere tercih yapma imkanı sunmaktadır. Sertliği yüksek, çizilmeye karşı dayanımı fazladır. Kılcal çatlak barındırmaz. Cilasının dış mekanda teorik ömrü 100 yıldır. Belirli aşamalardan geçtikten sonra kullanıma hazır hale gelen granit mezar yapımında ilk tercihiniz olmalıdır.

Hangi mezar modelleri daha dayanıklı olur?

    Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

Temel betonu nasıl atılmalıdır?

  Ankara Karşıyaka ve Ortaköy mezarlıkları gibi, hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda, toprağın çökmesini beklemek gerekmez ama normal toprak, köy mezarlıklarında mezar yapılmadan önce, defin üzerinden bir kış geçmesini ve kabaran toprağın çökmesini tavsiye ederiz. Böyle toprak mezarlıklarda temel betonunun niteliği çok önemlidir. Huzur mezar montaj ekibi ve bayilerimiz, HUZUR MEZARa verilen mezar siparişlerinizde mutlaka demirli, kaliteli temel betonu atarlar. İnternetten siparişini verdiğiniz mezarlarda temel betonu ve tüm montaj aşamaları fotoğraflanır ve size fotoğraflar gönderilir.

Mezar gövde montajı nasıl yapılmalıdır?

   5cm ve daha kalın granit ve mermer mezarlarımızda içten çelik dübel ve köşebentli montaj sistemi kullanmaktayız. Avrupa mezarlıklarında da uygulanam bu teknik  kalın taşların mekanik sabitlemesinde en güvenilir yöntemdir. Dışarıdan görünmez, estetiği bozmaz ama mezarın on yıllarca sapasağlam kalmasını sağlar. Birçok mermerci kalın granit bulamadığından mezarlarını 2-3cm kalınlığında ince mermer ve granitle yapar. Bu nedenle Türkiye'de mezarlıklar patlamış dağılmış mezarlarla doludur.

 

Siparişini vereceğim mezar ne kadar sürede yapılır?

   Montajı Ankara'ya yapılacak olan mezarlar normal şartlarda 30 gün içerisinde tamamlanır. Ankara dışına montajı yapılacak mezarlarda, sevkiyat ve montajı yapacak mermerci bayimizin muhtemel yoğunluğunu göze alarak 60 gün süre alıyoruz.    

 • Önemli Not-1: Mezar montajı inşaat işleri grubundadır. Kış döneminde birçok şehirde mezar yapılmaz. Bunun sebebi betonun düşük sıcaklıkta donması ve ufalanmasıdır. Ağrı, Kars gibi soğuk iklimli şehirlerde mezar montajları mayıs ayında başlarken, İzmir, Antalya gibi sıcak şehirlerde şubat ayında bile montaj yapılabilmektedir. bu nedenle kış döneminde vereceğiniz siparişlerde montaj için bahar mevsimi beklenebilir.          
 • Önemli Not-2: Dini bayramlar, anneler günü ve babalar günü öncesi tüm mezar yapımlarında yoğunluk yaşanır ve genellikle bayrama 1 ay kala bayram öncesine yapılacak mezar sipariş kotası dolar. Yaptıracağınız mezarın bu tarihlere yetişmesini istiyorsanız en az 2 ay öncesinden siparişinizi vermelisiniz.

Tüm şehirlere mezar montajı yapıyor musunuz?

   Türkiye'nin her şehrine mezar montajımız vardır. Online satış sitemizde, vefat eden yakınınızın defnedildiği şehre, istediğiniz model mezarımızı (montajı dahil) sipariş verebilirsiniz. "HUZUR MEZAR" markalı mezarlarımız Ankara fabrikamızda üretilip, defin yerine en yakın mermerci bayimize gönderilir ve belirli bir kalite standardında montajı yapılır. "Yerel Mermerci Üretimi" mezarlar ise uygun fiyatlı, alışıldık mermer mezarlardır ve şehrinizdeki bayimiz tarafından üretilip montajı yapılır. Montaj esnasında temel betonundan montaj sonuna kadar her aşama fotoğraflanıp malzeme kullanımı size gösterilir. Tüm bayilerimiz, bizim aracılığımızla vereceğiniz siparişlerde HUZUR MEZAR KALİTE STANDARTLARINDA montaj yapmak zorundadırlar. Ankara ve çevresindeki illerde montajları kendi ekibimiz yapmaktadır.

Mezar fiyatları neden her şehirde birbirinden farklı?

 •    Her şehirde geleneksel mezar ebatları birbirinden farklıdır. İstanbul gibi bazı şehirlerde belediyenin belirlemiş olduğu standart mezar ölçüleri vardır. Konya'da 80x190cm gibi boy ve en ölçülerinde bir mezar normalken, örneğin İstanbul ve Kocaeli'nde 110x210cmden küçük mezar yapılmaz. Ankara için standart 85x205cmdir. Ebat farkı maliyete yansımaktadır.
 •    Ankara Karşıyaka ve Ortaköy Mezarlıkları gibi bazı mezarlıklarda belediye tarafından hazır beton lahitlere defin yapılır. Bu lahitler asıl yükü taşıdığı için teferruatlı demirli taban betonu atmaya gerek yoktur. Tunceli, Sivas gibi illerde en az 20cm kalınlıkta demirli temel betonu atılır. bu maliyet farkına sebep olur.
 •    Ankara dışı illere Huzur Mezar üretimi kalın grani mezarlar Ankara'dan nakliye ile sevkedilir ve bu fiyatın artmasına sebep olur.
 •    Doğu karadeniz şehirleri gibi çok eğimli şehirlerde, eğim sebebiyle hem ulaşım ve montaj işçiliği zordur, hem de kot farkı dolayısıyla beton yüksekliği bazen 70-80cm yi bulabilmektedir.
 •    Montajcı bayimizin olmadığı az sayıda şehirde montajı komşu şehirdeki bayimiz yapmaktadır. bu da maliyeti artırabilmektedir.
 •    Bütün bu unsurlar fiyatların şehirden şehire değişmesine sebep olmaktadır. Siparişinizi vermeden önce mutlaka doğru şehri seçtiğinize dikkat ediniz.

Tüm mezar modelleri tüm mezarlıklarda yapılabiliyor mu?

  Erzincan, Eskişehir, Kahramanmaraş gibi bazı şehirlerde belediyeler bazı şehir mezarlıklarına model ve ölçü standardı koymuştur. Bu modeller dışında mezar yapılmasına izin vermemektedirler. İlçe ve köy mezarlıklarında model sınırı yoktur.

Mezar yapımı için resmi işlem yapılıyor mu, siz mi hallediyorsunuz?

Ankara, İzmir gibi illerde belediye şehir mezarlıklarına mezar yapım ruhsatlarını sizin yerinize biz alıyoruz. İstanbul'da belediye mezar ruhsatı verme işlemini sıkı prosedüre bağlamıştır. Merhum yakını bizzat mermerciyle beraber mezarlık müdürlüğüne giderek ruhsat çıkarmakta ya da noter onaylı vekaletname göndermektedir.  Diğer illerde genellikle bürokratik işler nadirdir. Siparişinizi netleştirmeden mezarlık müdürlüğünüzden teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Mezar montajı bitince alt betonu görünür mü?

   Mezarın en alt kısmının çevresine 5-10cm arası mermer veya granitle temel betonun üzerine bant döşeme yapılır, yine de yanlardan beton kısım az da olsa görünür.    Beton kısmın hiç görünmemesi isteniyorsa, mermer veya granitten kaplama ve döşeme işlemi yapılmalıdır. Bunun maliyeti kaplatmak istediğiniz alana ve kullanılacak taş cinsine göre değişir.  Fiyat almak için bizi arayabilirsiniz.

Mezar baştaşına fotoğraf koyabilir miyiz?

 Mezar taşına 3 çeşit fotoğraf yaptırabilirsiniz:

 1. Porselen Fotoğraf: Porselen üzerine özel solmaz boyalarla yapılır ve 900 derecede fırınlanır. Renklidir ve renkleri zamanla solma yapmaz. Fotoğrafçılarda ve hediyelik eşya yapan yerlerdeki süblimasyon baskıyla karıştırmayın. Onlar 5 dakikada üretilir ve güneşte iki ayda solarlar. Porselen fotoğraflar bütün mezarlara eklenebilir.
 2. Lazer Fotoğraf: Siyah Absolut Black granit üzerine lazer ışınıyla yakarak yapılır. Siyah beyazdır. Sadece absolut black baştaşına yapılabildiği için her mezar modeline uygun değildir.
 3. 3 Boyut Yüz Kabartma: Fotoğraflar, grafikererimiz tarafından 3 boyut çizimlere dönüştürülür. Cnc makinası ile bu çizimler hem mermer hem granit üzerine kabartma olarak uygulanır. 

Yaptıracağımız mezarın yanına mermer veya granitten oturak koydurabilir miyiz?

   Genel olarak yaptıracağınız mezarın yanında boşluk varsa bir oturak koyabilirsiniz. Özellikle köy mezarlıkları müsaittir. Oturak modellerimizi ürünlerimiz bölümünde görebilirsiniz. oturak renginin mezar rengiyle uyumlu olmasını tavsiye ederiz.    İstanbul mezarlıklarında oturak koymak yasaktır.

Üye olmak ne gibi avantajlar sağlar?

Sitemize üye olarak, her alışveriş yapmak istediğinizde bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmazsınız ve duyurularımızdan öncelikli olarak haberdar edilirsiniz.

Nasıl üye olabilirim?

Üye olmanız için sitenin tepe bölümünde yer alan "Yeni Üye" bölümünü tıklayınız. Sizden istenen bilgileri doldurunuz ve kaydediniz.

Üye olmak zorunlu mudur?

Sitemizden alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız zorunludur. Ayrıca üye olarak üyelerimize sunduğumuz özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Üyelik ücretli midir?

www.huzurmezar.com sitesine üye olmanız durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişinizi yaptıktan sonra tepe bölümde yer alan "Hesap" bölümünden istediğiniz değişikliği yapabilir, yeni bilgilerinizi kaydedebilir ve mevcut bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Site üzerinde aradığım ürünü nasıl bulabilirim?

Sitemizde tüm sayfalarda tepe orta bölümde yer alan "Ürün Arama" bölümündeki boş kutucuğa arama yapmak istediğiniz ürünün adını/kodunu/modelini yazın. Siz giriş yaptıkça alt bölümde akıllı arama sistemi kritere uygun kayıtları listeleyecektir. İster bu listeden herhangi bir ürüne tıklayıp o ürünün açılmasını sağlayabilir, isterseniz "ara" butonunu tıklayarak arama bölümüne yazdığınız kıstasa göre ürün listelemesi yapabilirsiniz. Ayrıca ana sayfa sol bölümde yer alan kategorilerden de ürünlere ulaşabilirsiniz.

Alışveriş sepeti nedir?

Almak istediğiniz ürünleri toplu olarak görebildiğiniz alandır. Alışveriş sepetinizden ürün çıkarabilir, ekleme yapabilir ya da miktarlarını artırıp azaltabilirsiniz.

Sitenizden nasıl sipariş verebilirim?

Almak istediğiniz ürünü seçip, "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz. Sepetinizden "Satın Al" butonu ile sonraki aşama olan teslimat ve fatura bilgileri bölümüne geçiniz. Teslimat için tercih ettiğiniz kargo firmasını seçiniz. Daha sonra ödeme seçeneklerinizden tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçiniz. Ödeme tutarı, KDV ve kargo taşıma ücreti dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. İstenen bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi inceleyip onaylayın ve siparişi tamamlayınız. Şahıs adına kesilecek faturalarda ( gerçek kişiler ) TC kimlik numarası (29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007) bulunması zorunludur. Firma ( tüzel kişiler ) faturalarında vergi dairesi ve vergi numarası bulunması zorunludur. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketi ile müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş takip modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip aşaması için gereklidir.

Siparişimi doğru olarak verdiğimi nasıl anlarım?

Siparişinizi tamamladıktan sonra, sipariş numaranızın yer aldığı bir metin karşınıza çıkacaktır. Sipariş numarası, siparişinizin başarılı bir şekilde oluşturulduğu anlamına gelmektedir. Siparişinizi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra üye mail adresinize, siparişinize ait bilgiler gönderilmektedir.

Siparişi nasıl takip edebilirim?

Üye girişinizi yaptıktan sonra site tepe bölümündeki "Siparişler" bölümünden siparişinizi takip edebilirsiniz. Siparişiniz ile ilgili tüm aşamalar bu bölüme yansıtılacaktır. Siparişler mesai saatleri içinde aynı anda kontrol edilmekte ve saat 16:00'ya kadar verilen siparişler işleme alınmaktadır. Cumartesi, Pazar verilen siparişler Pazartesi günü; resmi tatillerde verilen siparişler, tatil sonrası ilk iş günü işleme alınmaktadır.

Sipariş için nasıl ödeme yapabilirim?

Sitemizde Banka Havale/EFT, Kredi Kartı, Posta Çeki, Mail Order, Kapıda Ödeme ve Elden nakit ödeme seçenekleri ile sipariş verilebilmektedir. Kredi kartınıza uygun seçeneği seçtikten sonra 16 haneli kart numarasını, son kullanım tarihini ve kartınızın arka tarafında yer alan 3 haneli güvenlik numarasını giriniz. 3D Secure ( Şifre ile onayla ) : Kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda güvenlik prosedürü gereği ilgili bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu bölüme girilen bilgiler banka ile kart sahibi arasındadır ve güvenli işlem yapmanıza olanak sağlar. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir. İşleminizi “şifre ile onayla 3D” ile yapmanız durumunda banka kayıtlarında yer alan cep telefonunuza kısa mesaj gönderilmektedir. Banka veri tabanında bilgileriniz güncel değil ise, banka ekranından ayrılarak sitemiz üzerinden güvenli olarak işleminize devam edebilirsiniz. Kredi kartı ile işlem gerçekleştirilmesi aşamasında herhangi bir sorun nedeniyle işlemin gerçekleşmemesi durumunda, müşteri ve site yönetimi haberdar edilmektedir. Havale/EFT ile ödeme: Havale/EFT ile ödeme, sadece banka işlemleri ile kabul edilmektedir. Siparişinizin ödeme aşamasında havale/EFT seçeneğinden ödeme yapmak istediğiniz bankayı seçiniz. Ödemenizi seçtiğiniz bankaya havale/EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Havale ile yapmış olduğunuz ödemelerde daha hızlı işlem yapabilmek için havale açıklama bölümüne sipariş numaranızı belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca ödemenize ait dekontu, siparişinizi teslim alana kadar saklayınız. Ödemeniz ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda sizden dekont talep edilecektir. Havale bilgilerini sipariş aşamasında not edebilirsiniz. Havale/EFT ile verilen siparişlerde ödeme hesaplara geçtikten sonra sipariş işleme alınmakta ve kargo ile gönderilmektedir. Ödemesi beklenen siparişler en fazla 3 iş günü sistemde bekletilmektedir. Sipariş verildikten sonra 3 iş günü içinde ödemesi gelmeyen siparişler iptal edilmektedir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi tamamladıktan sonra iptal etmek istemeniz durumunda; telefon, elektronik posta ya da sağ alt bölümde yer alan “İletişim” bölümünden iptal talebinizi bize iletebilirsiniz. İptal talebinizi iletirken neden belirtmenizi rica ederiz ( yanlış ürün sipariş geçilmesi, ürün ya da ödeme tipi değişikliği vb. gibi). İptal talebiniz işleme alındıktan sonra, tarafımızdan iptal gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Yeni vermiş olduğunuz ya da teslim aldığınız siparişlerde değişiklik yapabilirsiniz. Yeni vermiş olduğunuz siparişte değişiklik yapmak için, sipariş kargoya verilmeden bizimle irtibata geçmeniz ve yeni siparişinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Siparişimi nasıl teslim alabilirim?

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişler kargo firmaları aracılığı ile veya duruma göre teslimat şeklinde adresinize gönderilmektedir.

Teslimat aşamasında nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizde seçmiş olduğunuz ürün firmamızdan kontrol edilerek paketlenmektedir. Yapılan kontroller sayesinde, firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderim yapılma ihtimali yoktur. Teslimat aşamasında, kargo görevlisinden paketinizi teslim almadan önce mutlaka dış pakette herhangi bir zarar, bozulma, deforme olup olmadığını kontrol ediniz. Herhangi bir problem var ise, kargo görevlisine tutanak tutturunuz ve paketi geri gönderiniz. Tutanak, kargo firmalarının hasarlı paketlerin tespiti ile ilgili olarak vermiş olduğu bir hizmettir. Ürün tutanak ile birlikte firmamıza iade edilir ve gerekli kontroller yapılarak siparişiniz tekrar işleme alınır.

Siparişim için farklı teslimat ve fatura adresi seçebilir miyim?

Sipariş aşamasında farklı teslimat ve fatura bilgileri oluşturabilirsiniz. Ürünler, teslimat adresinize irsaliye ile gönderilmekte ve faturanız 7 iş günü içinde fatura adresinize posta ile gönderilmektedir. Sipariş birden fazla ürün içeriyor ise, ürünler ayrı ayrı adreslere gönderilememektedir.

Teslimat süresi kaç gündür?

Teslimat süresi, ürünler kargoya verildikten sonra 1-3 iş günüdür. Bu süreler genel teslimat süreleridir. Tarafımızdan kargoya teslim edilen siparişlerle ilgili olarak yaşanacak gecikmeler seçmiş olduğunuz kargo firmasının sorumluluğu altındadır. Teslimat süresi bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterilebilmektedir.

Teslim aldığım ürün hatalı/kusurlu, ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız üründe herhangi bir hata ya da kusur olması durumunda, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içinde firmamızla irtibata geçerek bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız şekilde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak, faturasını da pakete ekleyerek geri gönderiniz. Tarafımıza ulaşan ürün gerekli kontrollerden geçtikten sonra, talebiniz doğrultusunda işlemleriniz yapılmaktadır.

Sitenizin güvenliği hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Sitemizin sipariş sayfalarında haberleşme 256 bit SSL ( Secure Socket Layer ) güvenlik teknolojileri kullanılarak sağlanmaktadır. Bu sayede girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileri şifrelenerek bankanıza ulaşmaktadır. Bu sayfada adres çubuğunda https://... Şeklinde görünmektedir. Sitemizde bilgilerinizin güvenliğin sağlanması amacı ile 256 bit SSL koruma kullanılmaktadır.

Kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Kredi kartı güvenliği öncelikle 3D Secure ( şifreli onay ) ile sağlanmaktadır. 256 bit SSL şifreleme teknolojisi ile bilgiler şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve 3.şahısların erişimi engellenmektedir. Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kurum/kuruluş ya da 3.şahıs bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucu müşteriye bildirilmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta ya da benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Firma yetkililerimiz dahil olmak üzere bilgilerinize erişilmesi mümkün değildir.

Mesafeli sözleşmeler uygulama esasları hakkında yönetmelik

Ödeme ve teslimat bilgileri

Gizlilik ve güvenlik bildirimleri

Müşteri hizmetlerine hangi saatler arasında ulaşabilirim?

Müşteri hizmetlerimiz: Hafta içi 09:00 / 18:00 - Cumartesi : 09:00 / 14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cumartesi öğleden sonra ve pazar günü müşteri hizmetleri telefon desteği bulunmamaktadır. Acil durumlarda info@huzurmezar.com adresine mail atabilirseniz, en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.